Instagram

+48 725 212 711

+48 885 212 711

Metody wykonania nadruku na balonach

Początkowo przedmioty te stanowiły wyłącznie atrakcyjną zabawkę dla najmłodszych. W końcu kto nie lubił w dzieciństwie bawić się balonami? Jednak w dzisiejszych czasach balony mogą pełnić także szereg innych funkcji. Zapewne każdy z nas nie raz widział balony reklamowe, wesoło unoszące się na wietrze przy stanowisku konkretnej firmy.

Nowoczesne technologie pozwalają nam dziś na tworzenie najbardziej kreatywnych projektów balonów – dostępne są setki kształtów, kolorów, jak również materiałów, z których są wykonane. Ale to nie wszystko! Istnieje także możliwość tworzenia dowolnych nadruków na balonach.

W naszej firmie już od lat specjalizujemy się w tego typu działaniach, dlatego też mamy bogatą wiedzę i umiejętności w wykonywaniu takich nadruków, które będą się najlepiej prezentować się po napompowaniu.

Jak jednak wykonać nadruk na balonach, aby był trwały i estetyczny? W tym celu w naszej firmie wykorzystujemy technikę sitodruku, zapewniającą wysoką precyzję wykonania oraz szerokie możliwości personalizacji.

Aby rozpocząć prace nad zamówieniem, potrzebujemy od klienta gotowy projekt w odpowiednim formacie, a także szereg preferencji. Dotyczy on przede wszystkim rozmiaru danego logotypu czy napisu, a także zamówionych kolorów. Standardowo istnieje możliwość wykonania nadruku przy wykorzystaniu do ośmiu kolorów, wybranych z palety Pantone.

Następnie tworzy się specjalną matrycę w formie sita metalowego lub z tworzywa sztucznego, na którym umieszcza się projekt. Matryca posiada specjalne, niewielkie oczka, przez które będzie przedostawać się emulsja światłoczuła. Jest ona następnie naświetlana, dzięki czemu tworzy się zarys nadruku. Kiedy emulsja wyschnie, nakłada się na nią farbę za pomocą specjalnej prasy sitodrukowej.

Dzięki takiej technice można stworzyć nadruki o wysokiej precyzji wykonania, trwałości, a także estetyce. W zależności od potrzeb metodę tę można wykorzystać do tworzenia logotypów czy napisów na jednej bądź obu stronach balonu. Świetnie sprawdzi się zarówno do produkcji balonów dla dzieci, jak i reklamowych.